VMware
flow-image

Osiem krytycznych obszarów praktyk IT, które wpływają na dojrzałość do wykorzystania środowiska wielochmurowego

Ten zasób został opublikowany przez VMware

Podczas gdy większość organizacji korzysta już z dwóch lub większej ilości chmur, większość zespołów w organizacjach o poważniejszych rozmiarach nadal koncentruje się na korzystaniu głównie z jednej chmury. Jednak w miarę jak ich podejście do wykorzystania chmury staje się coraz bardziej strategiczne, coraz częściej zespoły te stwierdzają, że muszą budować, obsługiwać i zarządzać aplikacjami w więcej niż jednej chmurze.

Wszyscy zaczynają stopniowo dostrzegać, że model, w ramach którego każdy członek zespołu pracuje tylko w jednej chmurze, jest w perspektywie przyszłości nie do utrzymania. W rezultacie, organizacje zaczynają szukać sposobów na wykorzystanie umiejętności i możliwości zarówno specjalistów ds. rozwoju aplikacji, jak i profesjonalistów z zakres operacji IT realizowanych w wielu chmurach.

Jakie są jednak funkcjonalności, które będą niezbędne do odniesienia powodzenia w tej przyszłej sytuacji? Aby pomóc organizacjom w określeniu kształtu ich potrzeb, firma VMware stworzyła pewne ramy, które mogą wesprzeć je w ocenie własnych możliwości i dojrzałości do wdrożenia rozwiązań wielochmurowych w ośmiu krytycznych obszarach.

  1. Ścieżki wdrożenia chmury
  2. Wykorzystanie usług w chmurze
  3. Praktyki DevOps
  4. Strategie modernizacji centrów danych
  5. Praktyki zarządzania finansami w chmurze
  6. Praktyki zarządzania chmurą (niefinansowe)
  7. Strategie konsolidacji narzędzi i platform
  8. Praktyki bezpieczeństwa w chmurze

Łącznie, te 8 głównych obszarów stanowi zestaw praktyk, które większość organizacji będzie musiała opanować, aby osiągnąć perfekcję w wykorzystaniu rozwiązań wielochmurowych. Podczas badania każdego z tych obszarów przyjrzymy się, dlaczego każdy z nich jest ważny, jakie działania lub praktyki leżą u podstaw danego obszaru oraz jakie istnieją strategie zwiększania stopnia dojrzałości w każdym z tych obszarów.

Pobierz teraz

box-icon-download

*wymagane pola

Musisz wyrazić zgodą na warunki

Żądając udostępnienia tego zasobu, akceptujesz nasze warunki użytkowania serwisu. Wszystkie dane są chronione naszą Polityką prywatności. Wszelkie dodatkowe pytania należy przesyłać na adres dataprotection@itcorporate. com.

Powiązane kategorie ERP