BlackBerry
flow-image

Zapobieganie ransomware jest możliwe

Ten zasób został opublikowany przez BlackBerry

Ransomware jest formą złośliwego oprogramowania, które szyfruje pliki, aby uniemożliwić ofiarom dostęp do ich systemów i danych. W prawie każdym przypadku pliki mogą być odzyskane tylko poprzez przywrócenie kopii zapasowych lub zakup klucza deszyfrującego od podmiotu odpowiedzialnego za zagrożenie ransomware. 

Chociaż organy ścigania zalecają ofiarom, aby nie zgadzały się na żądania okupu, wiele firm i tak zapłaci w zależności od stopnia, w jakim ich działalność zostanie zakłócona. Obecnie oprogramowanie ransomware stanowi duży problem zarówno dla podmiotów państwowych, jak i organizacji cyberprzestępczych, odpowiadając za 27% wszystkich incydentów bezpieczeństwa związanych ze złośliwym oprogramowaniem.

Najskuteczniejszym sposobem zapobiegania incydentom związanym z oprogramowaniem ransomware jest powstrzymanie osoby atakującej przed wykorzystaniem luki w systemie za pomocą złośliwego skryptu lub wykorzystania złośliwego oprogramowania do umieszczenia ransomware na komputerze ofiary. 

Pobierz ten dokument, aby dowiedzieć się, jak BlackBerry® Protect, rozwiązanie typu EPP (Endpoint Protection Platform), wykorzystuje zaawansowaną sztuczną inteligencję (AI) i technologię uczenia maszynowego (ML), aby powstrzymać obie taktyki.

Pobierz teraz

box-icon-download

*wymagane pola

Musisz wyrazić zgodą na warunki

Żądając udostępnienia tego zasobu, akceptujesz nasze warunki użytkowania serwisu. Wszystkie dane są chronione naszą Polityką prywatności. Wszelkie dodatkowe pytania należy przesyłać na adres dataprotection@itcorporate. com.

Powiązane kategorie ERP, VPN